Podstawowe wyposażenie każdego wędkarza - w co warto się zaopatrzyć

2022-11-16 14:25:28 (ost. akt: 2022-11-16 14:40:22) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Moglibyśmy łowić ryby za pomocą kija i sznurka, ale po co, jeśli mamy do wyboru dużo bardziej profesjonalny sprzęt do wędkowania. Łowienie ryb powinno być nie tylko skuteczne, ale też przyjemne, a żeby tak było warto zaopatrzyć się sprzęt i gadżety, które ułatwią wędkowanie i sprawią, że nie zrazimy się do tej aktywności.

W zależności od metody wędkowania, wyposażenie może się nieco różnić, ale jest sprzęt, który z pewnością przyda się prawie każdemu wędkarzowi.

Bez wędki nie ma wędkarza


Trudno sobie wyobrazić wędkarza, który nie używa do łowienia ryb wędki, oczywiście nie mamy tutaj na myśli kłusowników, którzy często korzystają z wymyślnych sposobów przy rabunku. Wędka to podstawowy sprzęt wędkarza, który musi zostać dopasowany do metody połowu. Do wędki należy dobrać kołowrotek i żyłkę, o odpowiednich parametrach.

Sygnalizator


Sygnalizatory brań to urządzenia ułatwiające, a dodatkowo uprzyjemniające łowienie ryb. Możemy je, podzielić na dwie kategorie:

Sygnalizatory mechaniczne – bazują na ruchach naprężających żyłki i są za jej pomocą poruszane w górę i w dół czym sygnalizują branie.

Sygnalizatory elektryczne – reagują na ruch żyłki, ale branie sygnalizują poprzez alarm dźwiękowy.

Nowoczesne sygnalizatory mogą kontaktować się drogą radiową i przekazywać informację o braniu nawet wędkarzowi, który znajduje się kilkadziesiąt metrów od wędki.

Skrzynka wędkarska. Bezpieczne miejsce dla haczyków


Wybór skrzynki wędkarskiej jest trudny, szczególnie dla początkującego wędkarza, który jeszcze nie wie, dokładnie czego chce. Skrzynka wędkarska musi zapewnić bezpieczne miejsce do przechowywania akcesoriów wędkarskich, takich jak: przynęty, spławiki dzwonki sygnalizacyjne czy haczyki. Właśnie w szczególności haczyki muszą zostać dobrze zabezpieczone. Nikt nie chciałby spotkać się z sytuacją, gdy zgubiony haczyk zostanie na siedzeniu samochodu, a następnie wbije się w nas lub kogoś bliskiego.
Tanim sposobem na skrzynkę wędkarską jest skorzystanie ze skrzynki narzędziowej, którą większość z nas ma już w domu.

Wygodny fotel


Większość technik wędkarskich wymaga długiego oczekiwania na branie ryby. Nie jest przyjemnie stać kilka godzin, szczególnie przy chłodnej pogodzie. Rynek oferuje wiele foteli wędkarskich, które zapewnią komfort i wygodę. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu, a kończą nawet na tysiącu złotych. Dużą ofertę foteli przeznaczonych dla wędkarzy posiada na przykład sklep wędkarski Olsztyn.

Pokrowiec na wędkę


Pokrowiec na wędkę to element wyposażenia przydatny, gdy transportujemy ją samochodem lub przenosimy złożoną. Nikt nie chce, żeby jego wędka została uszkodzona w drodze na łowisko, dlatego warto, jest dobrze ją zabezpieczyć odpowiednim pokrowcem.

Podbierak


Podbierak to drugi przedmiot obowiązkowy po wędce, który kojarzy się z wędkarstwem, ewentualnie z łapaniem motyli, ale przy łowieniu wykorzystujemy go do podbierania złowionych ryb lub trzymamy w nim ryby, które chcemy później zabrać do domu. Podbieraki są proste w budowie, ale odgrywają istotną rolę w wędkarstwie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB