11 marca odbędzie się VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

2023-03-02 18:36:27 (ost. akt: 2023-03-02 18:37:22)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Pielgrzymka jest okazją dla sołtysów do spotkania się i do wymiany doświadczeń na temat rozwoju i aktywizacji społeczności lokalnych – poinformował wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

W sobotę 11 marca odbędzie się VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Tego dnia – jak powiedział wicemarszałek – obchodzony jest Dzień sołtysa.

"Jest to święto, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów w życiu lokalnych społeczności. Święto pokazuje, że sołtysi są nieodłącznym elementem życia społeczności wiejskich, znają potrzeby i możliwości, rozwiązują codzienne sprawy oraz reprezentują sołectwo na zewnątrz" – powiedział Grabowski. Podkreślił, że sołtysi są często siłą napędową rozwoju danej miejscowości.

Pielgrzymkę rozpocznie msza święta w sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla. Po mszy uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie uroczystości przeniosą się do hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie, gdzie rozstrzygnięty zostanie etap wojewódzki drugiej edycji konkursu "Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa", organizowany przez samorząd województwa wielkopolskiego i przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.(PAP)

Ewa Bąkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB