Reklama

Nie żyje szef wywiadu Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej

W amerykańsko-izraelskim ataku zginął szef wywiadu Korpusu Strażników Rewolucji Islamskie (IRGC), generał Madżid Chademi — przekazały w poniedziałek irańskie media, cytowane przez agencję Reutera.

Władze Izraela podały, że Chademi zginął w izraelskim ataku.

Jak wynika z oświadczenia IRGC opublikowanego w poniedziałek przez irańską agencję informacyjną Fars, Chademi zginął w porannym ataku powietrznym.

Izraelski minister obrony Israel Kac potwierdził, że za atakiem, w którym zginął Chademi, stał Izrael.

Reklama

Irańscy przywódcy wiedzą, że są ścigani. Dopadniemy ich jednego po drugim — oświadczył w komunikacie wydanym przez jego biuro.

Chademi objął stanowisko szefa wywiadu IRGC po zabiciu jego poprzednika przez Izrael w wojnie w czerwcu 2025 r.

W oświadczeniu Korpusu napisano, że Chademi odgrywał ważną rolę w irańskim wywiadzie i aparacie bezpieczeństwa przez prawie pięć dekad. IRGC określił jego wkład w ochronę bezpieczeństwa Iranu i walkę z zagranicznymi przeciwnikami jako „ogromny, trwały i pouczający”.

Reklama

PAP

Źródło: PAP Aktualizacja: 06/04/2026 11:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wm.pl




Reklama