WM.pl
17 maja 2025, Sobota
imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
  • 6°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Orban: członkostwo Ukrainy w UE jest nie do pomyślenia

2025-02-28 11:37:09(ost. akt: 2025-02-28 11:38:19)

Autor zdjęcia: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Premier Węgier Viktor Orban po raz kolejny kategorycznie sprzeciwił się wejściu Ukrainy do Unii Europejskiej. Jego zdaniem nie ma ani jednego argumentu za członkostwem Kijowa we Wspólnocie. Jest też przekonany, że nie ma szans, by działania wojenne objęły terytorium Węgier.

Warto przeczytać

  • W Jezioraku utopił się 57-letni mężczyzna z Mazowsza
  • [WIDEO] mgr Juliusz Dumara: — Bardzo ważna jest rozmowa
  • Zobaczcie to, co widziała Iga Świątek
W czasie tradycyjnej piątkowej rozmowy na antenie węgierskiego publicznego radio Orban po raz kolejny wyraził sprzeciw dla ewentualnego przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej. Odnosząc się do przyszłotygodniowego nadzwyczajnego szczytu UE, którego głównym tematem będzie wsparcie Kijowa i przyszła akcesja Ukrainy do UE, premier Węgier oświadczył: "Członkostwo Ukrainy w UE jest nie do pomyślenia. Nie potrafię podać ani jednego argumentu Węgier za przystąpieniem Ukrainy do Unii".

W ocenie polityka przystąpienie Ukrainy do UE miałoby dla Budapesztu tylko negatywne konsekwencje. Orban uważa, że doprowadziłoby to do zniszczenia rolnictwa, a co za tym idzie - zrujnowania węgierskiej gospodarki. Premier jest też przekonany, że po wejściu Ukrainy do UE doszłoby do wzrostu poziomu przestępczości na Węgrzech.

Orban nie obawia się natomiast rozprzestrzenienia się rosyjsko-ukraińskiego konfliktu na terytorium jego kraju. "Szanse, że wojna dotrze do nas są zerowe" – powiedział Orban, jednocześnie przekonując, że choć wojna wciąż toczy się na wielu frontach, to jednak pokój jest w zasięgu ręki, a konflikt nie będzie się nasilać. Węgierski premier nie wyjaśnił, na czym oparł swoją diagnozę, ale po raz kolejny przypomniał, że kluczowe dla zakończenia konfliktu na Ukrainie jest podejście nowego amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który "stanął po stronie Watykanu i Węgier".

Premier ponownie wyraził pogląd, że Trump realizuje koncepcje głoszone przez węgierskie władze. "Teraz po raz pierwszy czuję, że naprawdę możliwe jest prowadzenie naszej polityki gospodarczej zgodnie z logiką pokoju" - oznajmił.

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Orban Węgry Ukraina w UE
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B