WM.pl
13 maja 2025, Wtorek
imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
  • 15°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Pogoda może zrobić się niebezpieczna? IMGW cały czas wysyła ostrzeżenia

2025-04-22 17:12:32(ost. akt: 2025-04-22 17:13:19)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Freepik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenie I stopnia przed burzami dla terenów wschodniej i północno-zachodniej Polski. Prognozy przewidują silne opady deszczu i porywy wiatru. Ostrzega też przed gęstą mgłą w pasie od północnego zachodu po woj. warmińsko-mazurskie.

Warto przeczytać

  • Marszałek Kuchciński wspiera zwierzaki. 300 tysięcy złotych...
  • Współpraca, wiedza i gotowość. Ruszył cykl ćwiczeń obronnych...
  • Najnowsze wydanie Gazety Olsztyńskiej
Ostrzeżeniem I stopnia przed burzami IMGW wydał dla woj. podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i pomorskiego, dla wschodniej część woj. warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego, a także dla część woj. zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Ostrzeżenie dla woj. lubuskiego rozszerzył na powiat strzelecko-drezdenecki.

Na tych terenach prognozowane są burze z opadami deszczu miejscami do 30 mm i porywy wiatru do maksymalnie 75 km/h. Możliwe będą też opady gradu.

Wydane przez Instytut ostrzeżenie obowiązuje w zależności od obszaru do wtorkowego wieczora lub do nocy z wtorku na środę.

Z kolei ostrzeżenie I stopnia przed gęstą mgłą IMGW wydał dla woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz części woj. lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Prognozuje się tam gęste mgły, widzialność może miejscami wynosić poniżej 200 m. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 7.30 w środę.

(PAP)/ red.

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Polska IMGW pogoda burze mgła ostrzeżenia
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B