WM.pl
15 maja 2025, Czwartek
imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii
  • 7°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

MON: strzelnica w każdym powiecie

2017-09-07 15:07:13(ost. akt: 2017-09-07 15:11:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Otwarte, prowadzone przez samorząd strzelnice, to odpowiedź MON na wzrost zainteresowania działaniami proobronymi i strzeleckimi.

Warto przeczytać

  • Silna gospodarka to gwarancja naszego bezpieczeństwa
  • Kurierzy z Warmii i Mazur pod lupą
  • Nie żyje zastępca dowódcy 1. Mazurskiej Brygady Artylerii
Ministerstwo Obrony Narodowej od stycznia 2018 r. zamierza uruchomić program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic – informuje Michał Dworczyk, wiceszef MON.

Z zapowiedzi wynika, że strzelnice mają się znajdować w każdym powiecie i będą dostępne dla wszystkich.

„Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica - otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd” – podkreśla Dworczyk.

W jego przekonaniu, duże zainteresowanie strzelnicami wynika z rozwoju postaw proobronnych, strzelnictwa i możliwości ćwiczeń wojskowych.

Wiceszef resortu obrony zwraca uwagę na to, iż aktualny stan strzelnic związany jest z destrukcją przeprowadzoną w obszarze infrastruktury wojskowej.

„Z ponad 200 strzelnic wojskowych, które istniały w naszym kraju, w tej chwili jest poniżej 100. Wiele z nich zostało wyłączonych, bez możliwości rewitalizacji” – zauważa.

Dworczyk wspomina również o rozmowach prowadzonych z Ministerstwem Sportu i Turystyki, w efekcie których od nowego roku można spodziewać się uruchomienia tego typu inwestycji dla samorządów.

Źródło: kurier.pap.pl

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
MON strzelnica
PODZIEL SIĘ

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2323367 | 94.254.*.* 8 wrz 2017 13:55

    Chcieliśmy taką strzelnicę zorganizować w Łapce k. Barczewa ale Burmistrz i Rada Miasta oraz mieszkańcy Łapki do tego nie dorośli i nie chcieli mieć na swoim terenie strzelnicy. Mieszkańcy wsi Łapka stwierdzili że będzie za głośno, a w razie W mają swojego obrońcę. Aż przykro że nic z tego nie wyszło, na szczęście w innych gminach włądze mają więcej chęci i odwagi.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. userka #2322925 | 217.252.*.* 7 wrz 2017 20:53

    . i po grancie dla każdego

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. rycho #2322671 | 83.25.*.* 7 wrz 2017 15:25

    a dlaczego nie w kazdej gminie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    GazetaOlsztyńska.pl
    • Koronawirus
    • Wiadomości
    • Sport
    • Olsztyn
    • Plebiscyty
    • Ogłoszenia
    • Nieruchomości
    • Motoryzacja
    • Drobne
    • Praca
    • Patronaty
    • Reklama
    • Pracuj u nas
    • Kontakt
    ul. Tracka 5
    10-364 Olsztyn
    tel: 89 539-75-20
    internet@gazetaolsztynska.pl
    Biuro reklamy internetowej
    tel: 89 539-76-29,
    tel: 89 539-76-59
    reklama@wm.pl

    Bądź na bieżąco!

    Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

    • Polityka Prywatności
    • Regulaminy
    • Kontakt
    2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B