Volkswagen przeprasza za testy szkodliwości spalin na ludziach i małpach

2018-01-31 15:40:44 (ost. akt: 2018-01-31 15:41:39)

Autor zdjęcia: DE RTL TV/x-news

Podziel się:

Berlin, Niemcy. W przemyśle motoryzacyjnym doszło do kolejnego skandalu z udziałem koncernu Volkswagen. Jak poinformował „New York Times”, zespół naukowy powołany przez Daimlera, Volkswagena, BMW i firmę Bosch badał stopień szkodliwości spalin diesla wystawiając na ich działanie ludzi i zwierzęta.

- Mogę jedynie przeprosić w imieniu naszej firmy wszystkich, którzy poczuli się dotknięci. Dopilnuję, aby w procedurach naszej firmy nastąpiły zmiany i nigdy więcej nie doszło do takich sytuacji – powiedział prezes Volkswagena Matthias Muller.

Kontrowersyjne testy szkodliwości spalin przeprowadzono w Klinice Uniwersyteckiej w Akwizgranie. Dwutlenek azotu wdychało 25 osób. Według WHO, takie praktyki prowadzą do zapalenia oskrzeli, astmy, zakażeń dróg oddechowych oraz niszczą układ oddechowy i krążenia.

Dodatkowo amerykańska gazeta poinformowała o badaniach z 2014 roku, kiedy w jednym z laboratoriów w USA 10 małp wdychało spaliny z oleju napędowego wydzielane przez pracujący silnik Volkswagena Beetle.

- Rozumiem, że część naszych klientów doznała kolejnego rozczarowania. W najbliższej przyszłości nie zamierzamy jednak rezygnować z inwestycji w rozwój silników Diesla – oznajmił Muller.

Źródło:DE RTL TV/x-news


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #2431120 | 212.160.*.* 1 lut 2018 11:54

    historia lubi się powtarzać...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz