To będzie zagrożenie dla Allegro. Amazon wejdzie do Polski

2020-02-19 21:01:12 (ost. akt: 2020-02-19 18:16:21)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Podziel się:

Amazon ma uruchomić w Polsce e-sklep do końca 2020 roku. Nie znane są jeszcze szczegóły, na jakich ma działać, ale może stanowić zagrożenie dla pozycji Allegro. Mniejsze firmy natomiast mogą zupełnie zniknąć.

Jak zauważa w rozmowie z wp.pl Rafał Szcześniewski z firmy Founder & COO Omnipack, która zajmuje się logistyką e-sklepów, należy się spodziewać, że Amazon zawiesi wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o obsługę klienta. Dlatego inne firmy będą musiały starać się dotrzymać mu poziom, jeśli chodzi o niską cenę i szeroki dostęp asortymentu.

Póki co jednak liderem polskiego rynku jest Allegro. Może się to jednak zmienić bardzo szybko. Tym bardziej, że Amazon posiada już bazę polskich klientów, którzy robią zakupy na brytyjskich i niemieckich serwisach.

Ponadto Amazon posiada w Polsce sieć magazynów. Obsługują one głównie rynek niemiecki, ale z chwilą otwarcia polskiego e-sklepu będą idealne dla polskich konsumentów.

Źródło: wp.pl

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pawel #2872143 | 88.156.*.* 20 lut 2020 06:48

    nie zagrozenie tylko konkurencja

    ! - + odpowiedz na ten komentarz