Skąd wziąć pieniądze?

2021-03-01 13:11:10 (ost. akt: 2021-03-01 13:10:55) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Polacy lubią się zadłużać. Czasem może się wydawać, że też są do tego zmuszani, ponieważ comiesięczne wpływy nie wystarczają na większe zakupy, wakacje, realizację marzeń, a zdecydowanie łatwiej jest spłacać kredyt niż oszczędzać, szczególnie że możliwości jest bardzo dużo, a koszty nie są wysokie. Chętnie kupujemy na raty, sięgamy po oferty banków i innych instytucji finansowych i bez problemu budujemy wiarygodność kredytową. A jest ona bardzo ważna.

1. Czytaj rankingi
2. Wymagania banków
Korzystny kredyt gotówkowy - Direct.Money musi być przede wszystkim dopasowany do potrzeb i możliwości. Oczywiście na rynku można znaleźć szereg odmiennych propozycji, a banki oraz instytucje finansowe prześcigają się w różnego rodzaju ofertach – także tych promocyjnych. Kredyt gotówkowy to jedno z chętniej zaciąganych zobowiązań finansowych. Przede wszystkim dlatego, że pozwala sfinansować różnego rodzaju inwestycje i nie musi posiadać zabezpieczenia, jak to ma miejsce na przykład w pożyczkach mieszkaniowych. Poza tym ta forma wiąże się także z mniejszą ilością formalności, co wcale nie oznacza, że nie zostanie sprawdzona nasza zdolność kredytowa czy też wiarygodność w Biurze Informacji Kredytowej. Po stronie klientów jest konieczność zapoznania się z umową, szczegółowymi warunkami oraz oczywiście tabelą opłat.
Czytaj rankingi
W sieci znaleźć można różnego rodzaju porównywarki kredytowe. Pozwalają one szybko ocenić, jaki bank lub instytucja w danym momencie ma najlepsze warunki, a z drugiej strony wskazują, ile będzie wynosić rata, a także całkowite koszty kredytu. Na te aspekty wpływ będą mieć takie elementy jak kwota pożyczki, okres spłaty, wysokość oprocentowania, prowizja za udzielenie kredyty, jego ubezpieczenie, wysokość RRSO, a także dodatkowe opłaty na przykład związane z wcześniejszą spłatą zobowiązań. Tych elementów składowych jest dość dużo i ciężko byłoby je samodzielnie porównywać. Oczywiście sam ranking nie zwalania nas z konieczności przeczytania umowy. Praktyka pokazuje, że różnice między bankami mogą być bardzo duże, a to oznacza spore oszczędności w portfelu.
Wymagania banków
Po kredyt gotówkowy mogą sięgać osoby pełnoletnie. Niezbędny jest dowód osobisty. Oczywiście banki bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową i analizują ryzyko związane z udzieleniem kredytu danej osobie. Wymagają także zaświadczenia o dochodach. Zdarza się również, że oczekują przedstawienia wyciągu z rachunku bankowego. Nieco mniej formalności będzie na klientów czekać w instytucjach finansowych. Warto również pamiętać o tym, że czasem banki przychylniej patrzą na kredytobiorców, którzy są ich klientami.
Trudności w uzyskaniu kredytu gotówkowego mogą mieć osoby zatrudnione na okres próbny lub też na podstawie umów cywilno-prawnych. Niekorzystnie wpływa również negatywna informacja z BIK-u. Młode osoby czasem mają problem z tym, by uzyskać kredyt, ponieważ nie mają jeszcze historii kredytowej, która jest dla banku kolejną informacją, że jesteśmy wiarygodni. W ocenie zdolności kredytowej jednak najważniejsze znaczenie ma dochód – najlepiej jak najwyższy i uzyskiwany na podstawie umowy o pracę. By poprawić swoją zdolność kredytową należy pozbyć się długów, mieć oszczędności, a czasem też znaleźć współkredytobiorcę. Historię kredytową natomiast pozwalają budować Zakupy na raty sprzętu AGD czy RTV i oczywiście spłacanie tego zobowiązania, wcześniejsze pożyczki, a także debet na koncie. Warto pamiętać o tym, że z założenia większość z nas w jakimś momencie sięgnie po kredyt gotówkowy i warto by było dostać go bez problemu.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB