Hulajnoga dla dorosłych — jak wybrać idealną hulajnogę dla siebie?

2021-06-18 11:26:37 (ost. akt: 2021-06-18 11:26:58) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Hulajnoga staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Modele elektryczne to modna alternatywa dla roweru, zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast. Wg badań firmy Lime, która prowadzi wypożyczalnię hulajnóg, użytkownik ma średnio od 31 do aż 78 lat! Hulajnoga miejska pozwala wygodnie dotrzeć do pracy, omijając uciążliwe korki w centrach, oszczędzając czas i pieniądze na paliwo. Jazda na hulajnodze tradycyjnej to z kolei świetny sposób spędzania czasu wolnego, który pozwoli zachować dobrą formę fizyczną. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego sprzętu dla siebie?

Hulajnogi dla dorosłych – 2 rodzaje
Podstawowy podział obejmuje 2 typy hulajnóg: tradycyjną, którą zapewne kojarzysz z dzieciństwa oraz nowoczesną – elektryczną. Jazda na wersji tradycyjnej jest możliwa dzięki sile mięśni. Ta elektryczna natomiast nie wymaga od użytkownika wysiłku fizycznego. Do ładowania używa się specjalnego zasilacza. Można się na niej poruszać nawet 20 km na godzinę – jest to maksymalna prędkość dopuszczalna przepisami ruchu drogowego.

Jaka hulajnoga dla dorosłych będzie dla ciebie dobra?
Dobór odpowiedniej hulajnogi (tradycyjna czy elektryczna) zależy od celu, w jakim chcesz kupić ten pojazd. Jeżeli myślisz o hulajnodze głównie jako o środku transportu do pracy, wybierz hulajnogę elektryczną. Będzie ona szybsza i wygodniejsza, nie wymaga bowiem użycia siły i pracy mięśni. Hulajnoga elektryczna dla dorosłych jest zalecana osobom, które nie mają wyrobionej kondycji oraz osobom starszym. Jeżeli natomiast chciałbyś zrzucić zbędne kilogramy, a jazda na hulajnodze ma być formą treningu i rozrywki, zdecydowanie postaw na wersję tradycyjną. Warto także zwrócić uwagę na możliwość złożenia pojazdu. Hulajnoga składana dla dorosłych umożliwia łatwe przechowywanie i przenoszenie urządzenia np. po schodach.

Hulajnoga tradycyjna i elektryczna – na co zwrócić uwagę?
W obu przypadkach zawsze sprawdź maksymalne dopuszczalne obciążenie pojazdu. Hulajnogi dla dorosłych mają zwykle udźwig 100-120 kg. Warto zostawić sobie trochę „zapasu”, chociażby na okoliczność gdy będziesz musiał przewieźć torbę z zakupami lub cięższy plecak. Hulajnoga tradycyjna dla dorosłychpowinna być wyposażona w amortyzację, ponieważ w naszym kraju jest sporo chodników i dróg o niezbyt gładkiej nawierzchni. Mniejsze odczuwanie drgań jest ważne także na nawierzchni piaszczystej i w czasie jazdy terenowej. W przypadku hulajnogi elektrycznej amortyzatory również zmniejszą odczuwalne wstrząsy. Wybierając hulajnogę, zwróć także uwagę na koła. Do wyboru są opony gumowe lub pompowane. W przypadku tych pierwszych nie grozi ci „kapeć”, za to opony pompowane lepiej amortyzują wstrząsy. Im większe koła, tym łatwiej pojazd pokonuje nierówności, co jest ważne zwłaszcza w modelach pozbawionych amortyzatorów. Takie pojazdy są też niestety cięższe.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB