Tanie paczki kurierskie dla mieszkańców Warmii i Mazur

2022-08-25 19:51:14 (ost. akt: 2022-08-30 12:44:11) Artykuł sponsorowany
Tanie paczki kurierskie dla mieszkańców Warmii i Mazur

Tanie paczki kurierskie dla mieszkańców Warmii i Mazur

Podziel się:

Z roku na rok rośnie liczba opcji, jak szybko i tanio nadawać paczki. Triumfy święcą paczkomaty i automaty paczkowe, a także usługi firm kurierskich. Dziś wysłanie przesyłki nawet na drugi kraniec świata nie jest wyzwaniem - czas doręczenia do miejsc, jak Australia czy USA, nie przekracza kilku dni roboczych. Jak nadawać tanie paczki kurierskie bez wychodzenia z domu? Przedstawiamy użyteczny poradnik dla mieszkańców Warmii i Mazur.

Jak nadawać tanie paczki kurierskie?
Paczki kurierskie można nadawać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to skorzystanie z oficjalnej strony konkretnego przewoźnika. Drugi to usługi brokera kurierskiego. Kim jest broker? To pośrednik pomiędzy kurierem a klientem. Broker negocjuje z przewoźnikami atrakcyjne stawki, bo zapewnia dużą i stałą liczbę zleceń, dzięki temu może zaproponować klientom ceny niższe nawet o 70% niż na stronie danego kuriera. 
Tanie paczki kurierskie najlepiej nadawać za pomocą strony https://allekurier.pl/nadaj - przejrzysty formularz, opisujący krok po kroku, jakie czynności należy wykonać, pomoże w sfinalizowaniu nadania paczki. 
Usługa dla osób prywatnych i firm
Zarówno kurierzy, jak i brokerzy kurierscy proponują wysyłkę paczek dla osób prywatnych oraz firm. 
Osoby prywatne wysyłają paczki do swoich bliskich na okazje, jak urodziny, imieniny, Dzień Matki czy inne okoliczności lub po prostu bez okazji. Mogą też tym sposobem, szybko i tanio, nadać paczkę krajową i zagraniczną z przedmiotem sprzedanym za pomocą strony aukcyjnej czy serwisu, jak Marketplace od Facebooka i Vinted. 
Firmy? Również wiele przedsiębiorstw regularnie nadaje paczki - są to przede wszystkim sklepy internetowe, ale nie tylko. Firmy nadają też palety oraz listy, zawierające faktury dla swoich partnerów biznesowych czy też umowy o pracę, podpisane z nowymi pracownikami z innego kraju niż siedziba danego przedsiębiorstwa.
Tanie paczki kurierskie bez wychodzenia z domu
Czy tanie paczki kurierskie da się nadawać bez wychodzenia z domu? Oczywiście! Wystarczy wejść na stronę brokera kurierskiego AlleKurier, podać wagę i wymiary paczki, następnie uzupełnić wszystkie obowiązkowe pola formularza i opłacić transakcję. Ostatnie kroki to wydrukowanie listu przewozowego, który przyjdzie na maila i naklejenie go na przesyłkę. Później nie pozostaje nic innego jak czekanie na kuriera, który zjawi się w ustalonym terminie - najczęściej już następnego dnia roboczego. 
Przewaga usług kurierskich nad innymi sposobami doręczenia paczek
Usługi kurierskie mają szereg zalet, które mogą przeważyć szalę na ich korzyść. W czym górują nad automatami paczkowymi i innymi sposobami doręczenia przesyłek? Najważniejsze atuty to:

możliwość nadania przesyłki kurierskiej za pobraniem
dużo wyższe limity wagowe - w przypadku paczkomatów maksymalna waga to 25 kilogramów. Tymczasem kurierzy gwarantują nadanie paczki do 30-31 kilogramów lub - w przypadku wyższej wagi - przesyłki paletowe do 700-900 kilogramów
nadanie bez wychodzenia z domu
możliwość odbioru paczki przez kuriera lub samodzielne dostarczenie paczki do punktu, co jest atrakcyjniejsze cenowo 
dodatkowe opcje, jak ubezpieczenie, powiadomienie SMS lub e-mail, zwrot dokumentów, doręczenie wieczorem lub w weekend

Od czego zależy cena usług kurierskich?
Firm kurierskich jest mnóstwo - różnią się od siebie obszarem działania (niektóre działają wyłącznie lokalnie, a inne na arenie międzynarodowej), cennikiem i tempem doręczania paczek. Od czego zależy, ile finalnie będzie kosztować nadanie przesyłki? Najważniejsze kryteria, jakie mają wpływ, to wymiary i waga. Im więcej waży paczka, tym więcej kosztuje - wyjątek stanowią listy, bo najczęściej kurierzy podają te same ceny dla listu ważącego 0,1, 0,3 i 0,5 kilograma. Na cenę ma wpływ kierunek nadania paczki - oczywistym jest, że przesyłka do Wrocławia będzie tańsza niż do Australii czy do USA. Dodatkowe usługi, jak ubezpieczenie, paczka za pobraniem, powiadomienie SMS czy doręczenie w weekend, podwyższają finalną cenę paczki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB