Jakie są zalety posiadania dobrze wykonanej wentylacji?

2023-05-05 11:29:05 (ost. akt: 2023-05-05 11:32:43) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Dobry system wentylacji jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia budynków. W prawidłowo wietrzonych pomieszczeniach panuje wyższy komfort życia i lepsze warunki prozdrowotne. Dlatego też warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, takie jak rekuperacja.

Dotychczas najpopularniejszym systemem wentylacji budynków był system grawitacyjny. Obecnie jednak na rynku pojawią się nowe, bardziej wydaje, przyjazne dla środowisko naturalnego i korzystniejsze dla naszego zdrowia rozwiązania. Na popularności zyskuje zwłaszcza system rekuperacji. Warto przyjrzeć mu się bliżej.

Co to jest rekuperacja i jak działa?

Na początek sprawdźmy, co to takiego jest rekuperacja. Otóż, jest to potoczne określenie systemu wentylacji mechanicznej, który dodatkowo pozwala na odzyskiwanie energii z wywiewanego powietrza. Sercem systemu rekuperacji jest urządzenie zwane rekuperatorem, które, z pomocą dwóch wentylatorów, umożliwia usuwanie zużytego powietrza z pomieszczeń i zastąpienie go nowym, świeżym i filtrowanym, zaciąganym z zewnątrz.

Rekuperator służy do przekazywania pozyskanej z wyciąganego powietrza energii (latem jest to chłód, zimą z kolei ciepło) i wykorzystanie jej do ogrzewania świeżego nawiewanego powietrza. Każde takie urządzenie wyposażone jest w dwa filtry, dzięki którym powietrze nawiewane do domu jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone ze smogu i alergenów. Z kolei zaawansowane metody filtracji pozwalają pozbyć się też szkodliwych bakterii i wirusów

Rekuperacja - jakie są najważniejsze zalety?

Rekuperacja zyskuje coraz większą popularność, gdyż przynosi użytkownikom liczne, a przy tym ogromnie istotne korzyści. Zaliczają się do nich:

1) Wymiana zużytego powietrza w domu - czyli, mając zamontowany system rekuperacji, zawsze oddychamy świeżym, czystym i zdrowym powietrzem.

2) Filtracja nawiewanego powietrza - jak wspomniano wyżej, rekuperacja skutecznie chroni nas przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Opcjonalnie może również zagwarantować ochronę przed wirusami i bakteriami.

3) Oszczędności na ogrzewaniu - raz wytworzone ciepło jest ponownie wykorzystywane, dzięki czemu płacimy niższe rachunki.

4) Możliwość kontroli ilości powietrza - to my kontrolujemy proces wentylacji.

5) Komfort znacznie wyższy niż przy zastosowaniu tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej.

6) Możliwość zamontowana gruntowego wymiennika ciepła (GWC), dzięki któremu można wykorzystać energię z gruntu.

7) Oszczędności inwestycyjne - rekuperacja sprawia, że maleje zapotrzebowanie domu na ciepło.

Mówiąc krótko, dzięki temu systemowi wentylacji nie tylko jesteśmy zdrowsi, gdyż oddychamy czystym, świeżym powietrzem, lecz także stosujemy proekologiczne rozwiązanie i wydajemy mniejsze kwoty na rachunki.

Jak znaleźć dobrego specjalistę od rekuperacji?

Oczywiście, montaż systemu rekuperacji wymaga odpowiednich kwalifikacji, sprzętu i uprawnień. Na szczęście, można z łatwością znaleźć dobrego fachowca w tym zakresie. Służą temu portale ogłoszeniowe, takie jak: https://www.oferteo.pl/.

Jeśli chcemy zainstalować rekuperację, wystarczy wejść na stronę: https://www.oferteo.pl/wentylacja-rekuperacja i poznać oferty wykonawców. Wszystkie ogłoszenia są sprawdzone, opatrzone zweryfikowanymi komentarzami i opiniami klientów. Ranking umożliwia znalezienie najlepszego specjalisty. Można szybko i sprawnie nawiązać kontakt z wykonawcą, za pośrednictwem telefonu, maila lub chatu. Istnieje również możliwość zamieszczenia własnego ogłoszenia - wówczas fachowcy sami zaczną się do nas zgłaszać, nam zaś pozostanie tylko wybrać najkorzystniejszą cenowo i jakościowo ofertę.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB