Jakie możliwości daje współczesna telemedycyna?

2023-11-10 21:27:39 (ost. akt: 2023-11-10 21:37:28) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

E-recepty, konsultacje online, telewizyty oraz zwolnienia lekarskie dostępne przez internet, to rozwiązania, które znacznie ułatwiły pacjentom dostęp do różnych świadczeń medycznych. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco z nowinkami dotyczącymi innowacyjnych rozwiązań w medycynie!

W ostatnim czasie można zaobserwować znaczny wzrost popularności porad lekarskich i innych usług medycznych dostarczonych przez telefon lub internet. Chociaż takie rozwiązania wykorzystywane były już od lat, to dopiero teraz stały się powszechne. Co warto wiedzieć o zaletach korzystania z telemedycyny?

E-recepta – kto może ją otrzymać?

Jednym z najbardziej cenionych przez pacjentów usprawnień są e-recepty. Dzięki temu rozwiązaniu pacjent nie musi już posiadać fizycznego, wystawionego przez lekarza dokumentu, aby otrzymać preparaty lecznicze. Obecnie wystarczy jedynie numer PESEL i czterocyfrowy kod. Taką e-receptę można wystawić zarówno podczas wizyty stacjonarnej, jak i w trakcie konsultacji online. Aby otrzymać e-receptę, możesz skorzystać ze strony https://halomed.pl/e-recepta. W ten sposób uzyskasz szybko konsultację lekarską i możliwość otrzymania recepty. Podczas porady przez internet, lekarz może także przepisać leki, które przyjmujesz stale.


L4 online – jak je otrzymać?


Kolejnym rozwiązaniem, które ułatwia pacjentom kontakt z lekarzem, jest możliwość otrzymania zwolnienia na podstawie konsultacji przez internet. Dzięki temu chory pracownik może szybko i sprawnie załatwić wszystkie formalności związane z przejściem na L4.

Nie trzeba więc czekać w długich kolejkach do lekarza pierwszego kontaktu ani osobiście zawozić otrzymanego zwolnienia do siedziby firmy. Dzięki systemowi teleinformatycznemu dokument natychmiast trafia do pracodawcy. Należy jednak pamiętać, że L4 jest wystawiany w celu odpoczynku i powrotu do zdrowia, nie należy więc wykorzystywać tego wolnego niezgodnie z przeznaczeniem.

Do czego uprawnia e-skierowanie?


Rozwiązaniem, które pojawiło się w ostatnich latach i szybko zyskało dużą popularność, jest także e-skierowanie. Dzięki niemu można o wiele sprawniej zapisać się na wizytę do specjalisty oraz różne badania. Pacjent otrzymuje skierowanie w postaci czterocyfrowego kodu, który wraz z numerem PESEL należy podać podczas rejestracji. Dzięki wygodnej formie e-skierowania nie trzeba tego robić osobiście, lepiej skorzystać np. z telefonu lub zapisów online. E-skierowania nie można zgubić, dokument jest dostępny na internetowym koncie pacjenta. W momencie wystawienia skierowania jest ono także przesyłane smsem na numer pacjenta.

Możliwość szybkiej konsultacji swoich objawów z lekarzami różnych specjalizacji


Ogromną, niekwestionowaną zaletą telemedycyny, jest fakt, że ułatwiła dostęp do konsultacji z lekarzem. To bardzo ważne dla każdego pacjenta, jednak ma szczególne znaczenie w przypadku seniorów, osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, a także pacjentów z ograniczoną mobilnością. Konsultacja online nie zawsze będzie w stanie zastąpić stacjonarnej wizyty w gabinecie, jednak dzięki postępowi technologicznemu bardzo często możliwe jest postawienie słusznej diagnozy i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB