Reklama

Pociąg zderzył się z ciągnikiem. Utrudnienia na trasie

12/09/2013 11:12

Kilka godzin potrwają utrudnienia po zderzeniu pociągu z traktorem w województwie Kujawsko - Pomorskim. Skład jadący z Gdyni do Warszawy uderzył na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w przyczepę ciągnika.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Wypadek spowodował jednak spore problemy w ruchu kolejowym. Jak mówi Mirosław Siemieniec z Polskich Linii Kolejowych, dotyczy to pasażerów kilkunastu składów. Pociągi z Gdańska do Bydgoszczy jadą inną drogą, co trwa o kilkadziesiąt minut dłużej. Pasażerowie części składów muszą się przesiadać do autobusów. Zastępczą komunikację autobusową uruchomili wszyscy przewoźnicy korzystający z tej trasy.

Dodatkowo dla pociągów dalekobieżnych spółka Intercity uruchomiła 3 autobusy. W akcję włączyła się również komunikacja lokalna. Dla pasażerów składu Gdynia - Warszawa Zachodnia, który uczestniczył w kolizji, zorganizowano dodatkowy pociąg.
Normalny ruch powinien być przywrócony około godziny 15.

IAR
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo wm.pl




Reklama