Nocny atak dronów na Moskwę. Rosjanie wprowadzili plan obronny
2025-05-05 14:28:35(ost. akt: 2025-05-05 14:34:50)
Drony zaatakowały Moskwę w nocy – zestrzelono cztery, nikt nie ucierpiał. Lotniska wdrożyły plan obronny.
W nocy z 4 na 5 maja drony zaatakowały okolice Moskwy – według mera miasta obrona powietrzna zestrzeliła cztery maszyny w rejonie Podolska. Nie odnotowano ofiar ani zniszczeń.
Po ataku dronów na lotniska Wnukowo i Domodiedowo wprowadzono procedurę obronną "Dywan", która wstrzymała ruch lotniczy. Samoloty nie mogły startować ani lądować do godziny 4 rano, kiedy to ruch został wznowiony.
W nocy uruchomiono alarm przeciwlotniczy w wielu ukraińskich regionach, w tym w Kijowie. Pociski trafiły m.in. w Konotop, gdzie zniszczeniu uległa infrastruktura, ale nie było ofiar. Atak przeprowadzono za pomocą kilkunastu dronów Shahed i dwóch pocisków balistycznych. Mer miasta, Artem Semenikhin, oskarżył napastników o celowe uderzenie w różnych odstępach czasowych, by zadać jak najwięcej szkód i zabić ratowników.
Ukraiński Sztab Generalny poinformował o ponad 200 starciach w ciągu ostatniej doby, z czego około 70 miało miejsce w rejonie Pokrowska, gdzie trwa rosyjska ofensywa. Choć Rosjanie odnieśli niewielkie sukcesy, m.in. zdobyli wieś Zełene Połe, analitycy twierdzą, że są dalecy od zdobycia Pokrowska. Intensywne walki toczą się również w rejonie Łymanu, na granicy obwodów donieckiego i ługańskiego.
[tweet]https://x.com/AnatoliUkraine/status/1919261805638975608[/tweet]
Źródło: gazeta.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez