"Polacy polubili zakupy przez internet. Kolejny rok będzie jeszcze lepszy”

2018-04-19 20:52:25 (ost. akt: 2018-04-19 20:54:46)

Autor zdjęcia: PK

Podziel się:

Warszawa. - Polski rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie, a jego wartość w 2017 r. osiągnęła poziom ok. 40 mld zł. Wydaje się, że kolejny rok będzie jeszcze dużo lepszy. W roku 2018 wartość rynku może osiągnąć ok. 45-50 mld zł – prognozuje ekspert e-commerce Dawid Kulbicki.

- Polacy polubili zakupy przez internet, zaczynając od platform aukcyjnych coraz bardziej skłaniają się ku zakupom w sklepach internetowych i poprzez platformy porównywania cen – zauważył Kulbicki. - Szczególnie widzimy to w grudniu, kiedy jest wielki bieg po paczkę i wszyscy zastanawiają się, jak zdążyć z zakupem, a zwłaszcza z dostarczeniem prezentów. Tutaj bardzo dużą rolę odgrywają firmy kurierskie, nie tylko dostarczające produkty do domu, ale też do punktów dostawy - podkreślił.

W tym kontekscie ekspert mówił o trendach na rynku obsługi internetowych zakupów.
- Coraz częściej posługujemy się trendem zwanym omnichannel, czyli wykorzystywania różnych kanałów do jednej transakcji zakupowej. Gdzie indziej możemy przeglądać, zrobić zdjęcie w sklepie, a następnie zrobić zakupy w sklepie internetowym. Następnie możemy zakupy odebrać już w punkcie fizycznym. Stąd też dobre i wygodne podejście do logistyki zakupów jest bardzo istotne – dodał ekspert.

Oczekiwaniom tym wychodzą naprzeciw firmy przewozowe, które dostarczają paczki z internetowymi zakupami. Np. DHL Parcel rozwija sieć punktów, w których klienci mogą odebrać przesyłkę, nadać przesyłkę zwrotną lub przesłać gotówkę. Sieć DHL obejmuje ponad 6 tys. lokalizacji. Dzięki rozszerzeniu współpracy ze sklepami Żabka i Freshmarket wkrótce punkty odbioru przesyłek znajdą się w zasięgu 10 minut drogi od domu dla 80 proc. mieszkańców Polski.


źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB