Wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich dla matki 2-latka zamkniętego w pralce. Jeden z podejrzanych wyszedł z aresztu

2018-08-23 19:19:54 (ost. akt: 2018-08-23 19:22:19)

Autor zdjęcia: TVN24

Podziel się:

Radom (woj. mazowieckie). Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu złożył do sądu wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich matce 2-letniego chłopca, który został zamknięty w pralce przez konkubenta matki oraz jego dwóch znajomych. Powodem ma być m.in. jej zachowanie w stosunku do dziecka oraz brak zainteresowania nim.

- Mamy ogromne wątpliwości jako Ośrodek Interwencji Kryzysowej co do kompetencji wychowawczych i dojrzałości emocjonalnej w zakresie bycia matką w stosunku do tej Pani. Dlatego wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o wgląd w sytuację, w uzasadnieniu podając, że pozostawienie dziecka pod opieką tej Pani stanowi zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Tutaj nie widać żadnego zainteresowania i troski ze strony matki, dlatego uważamy, że dziecko powinno być zabrane tej Pani i zabezpieczone w placówce – powiedział Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

Sąd wszczął w tej sprawie postępowanie. Jednocześnie jeden z dwóch aresztowanych w tej sprawie mężczyzn, wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji.

Źródło: TVN24/ x-news


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB