Demokracja i rządy w warunkach demokratycznych, to przede wszystkim sztuka współpracowania mimo różnic i zawierania kompromisów. Tymczasem poseł koła Wolni Republikanie Marek Jakubiak, który zamierza kandydować w wyborach prezydenckich podkreślił, że nie wyobraża sobie współpracy z obecnym rządem.
W poseł Marek Jakubiak wziął udział w spotkaniu Klubu Gazety Polskiej w Koninie (Wielkopolskie). Zarówno w rozmowie z mieszkańcami, jak i z dziennikarzami zadeklarował, że jako prezydent nie będzie współpracował z obecnym rządem.