Lubelska prokuratura bada nieprawidłowości na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie — m.in. nepotyzm, złe zarządzanie majątkiem i ingerencje w rekrutacje. W centrum sprawy jest prof. Kamil Torres, który w rozmowie z Medonetem zaprzecza zarzutom i pokazuje swoje zeznania podatkowe.
Lubelskie media ujawniły, że prof. Kamil Torres, prorektor UMLub, miał w 2023 r. zarobić 1,8 mln zł, a także dopuścić się nepotyzmu – jego żona, prof. Anna Torres, zasiadała w Radzie Uczelni. Torres przyznaje, że to była niefortunna decyzja, ale nie miał wpływu na wybory żony. Twierdzi też, że nikt nie poprosił go o stanowisko w sprawie. Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo, ale nie postawiła dotąd zarzutów.