Około 50-letnia kobieta nie żyje, a prokuratura bada okoliczności jej zabójstwa w miejscowości Krąpiel w woj. zachodniopomorskim. Śledczy potwierdzają, że na ciele ofiary ujawniono liczne obrażenia, a w sprawie zatrzymano dwie osoby. Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci i prokurator, jednak szczegóły postępowania są na razie ograniczane.
Do zabójstwa doszło w sobotę w Krąpielu, niewielkiej miejscowości położonej około 10 km od Stargardu. W pierwszych godzinach po zdarzeniu śledczy przekazywali jedynie, że chodzi o incydent „na tle kryminalnym” i nie ujawniali szerszych informacji.
Nowe informacje przekazała w niedzielę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prok. Julia Szozda. Potwierdziła, że w Krąpielu doszło do zabójstwa, a ofiarą jest kobieta w wieku około 50 lat. To kluczowe doprecyzowanie, bo w obiegu pojawiały się wcześniej niejednolite doniesienia dotyczące wieku zmarłej.
Według informacji przekazanych przez prok. Szozdę, na ciele kobiety ujawniono „szereg ran kłutych i tępych”. Taki opis wskazuje, że śledczy już na wczesnym etapie postępowania mają wstępny obraz charakteru obrażeń, ale na tym etapie nie ujawniają, w jakich okolicznościach doszło do ataku ani jakich narzędzi mogły dotyczyć ustalenia.
Prokuratura informuje, że do sprawy zatrzymano dwie osoby. Rzeczniczka nie podała jednak, jaki jest ich status procesowy, co oznacza, że na tym etapie nie przesądzono publicznie, czy usłyszeli zarzuty, czy też trwają czynności weryfikujące ich rolę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze