WM.pl
10 maja 2025, Sobota
imieniny: Antoniny, Izydory, Jana
  • 10°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Rosja przerzuciła wojska znad granicy z Polską na Ukrainę

2024-11-04 10:41:18(ost. akt: 2024-11-04 08:53:23)

Autor zdjęcia: PAP

Koszary w obwodzie kaliningradzkim są obecnie puste – poinformował minister obrony Litwy, Laurynas Kaściunas podczas Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa Młodzieży. Polityk podkreślił, że władze Rosji przeniosły stamtąd swoje oddziały na ukraiński front.

Warto przeczytać

  • Znamy już przyczynę zatrucia policjantów z Akademii Policji...
  • "To ziemia, która widziała piekło"
  • 30-latek z wyrokami na koncie i narkotykami w mieszkaniu...
Minister obrony Litwy Laurynas Kaściunas zaznaczył, że przerzucenie wojsk znad granicy Polski na Ukrainę oznacza, że ta sytuacja świadczy o tym, iż Władimir Putin nie ma już możliwości militaryzacji obwodu kaliningradzkiego, co z kolei prowadzi do zmniejszenia poziomu zagrożenia w tzw. przesmyku suwalskim – obszarze oddzielającym Białoruś od obwodu kaliningradzkiego.

Jak informuje radio RMF, Szef Ministerstwa Obrony Litwy przypomniał, że przesmyk suwalski jest jednym z kluczowych punktów zapalnych.

— Wciąż monitorujemy obecność wojsk rosyjskich w Kaliningradzie i obserwujemy, że sytuacja tam jest pusta – powiedział Kaściunas.

Zgodnie z jego słowami, rosyjskie jednostki z Kaliningradu zostały przeniesione zarówno na front ukraiński, jak i do obwodu kurskiego, w który weszli Ukraińcy.

Kaściunas zwrócił się do Ukraińców, że ich opór zmusza Rosję do zmiany strategii, a ich walka podważa rosyjską machinę wojskową, wypierając Moskwę z innych regionów świata. Dodał, że postawa Ukraińców uniemożliwia realizację planów, które mogłyby zagrażać Litwie i Polsce.

raz/RMF

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
rosja wojsko kaliningrad
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B