Chiny ogłosiły cła odwetowe na import z USA
2025-02-04 09:19:14(ost. akt: 2025-02-04 09:20:00)
Chińskie ministerstwo finansów poinformowało we wtorek o nałożeniu 15-procentowych ceł na import węgla i skroplonego gazu ziemnego ze Stanów Zjednoczonych. Środki odwetowe w odpowiedzi na 10-procentowe cła nałożone przez Waszyngton obejmą także wyższe cła na import ropy naftowej i maszyn rolniczych.
"15-procentowa taryfa zostanie nałożona na węgiel i skroplony gaz ziemny (LNG)" - poinformował resort finansów w Pekinie, dodając, że wejdzie ona w życie 10 lutego.
Dodatkowo powiadomiono o 10-procentowych cłach na import ropy naftowej, maszyn rolniczych, pojazdów o dużej pojemności silnika i tzw. pickupów.
Decyzja władz ChRL nastąpiła po tym, gdy Waszyngton ogłosił 1 lutego nałożenie 10-procentowych opłat na chiński import, co - według chińskiego ministerstwa handlu - "poważnie narusza zasady Światowej Organizacji Handlu (WTO)".
PAP/red
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez