WM.pl
3 czerwca 2025, Wtorek
imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
  • 16°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

TV Republika publikuje własny exit poll. Tak głosowali Polacy według OGB

2025-06-01 21:27:31(ost. akt: 2025-06-01 21:29:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zakończyła się druga tura wyborów prezydenckich. Tuż po zamknięciu lokali wyborczych, o godzinie 21:00, Telewizja Republika opublikowała wyniki sondażu exit poll przygotowanego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą (OGB).

Warto przeczytać

  • Nie będzie gigantycznego centrum Lidla w Gietrzwałdzie!
  • Nad Warmię i Mazury nadciągają burze. IMGW wydał komunikat
  • ASF znów atakuje! Już 100 przypadków w regionie
Według exit poll OGB, przeprowadzonego na zlecenie TV Republika, sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich 2025 wyglądają następująco:

Rafał Trzaskowski - 50,17 proc.
Karol Nawrocki - 49,83 proc.

Ostateczne wyniki ogłosi Państwowa Komisja Wyborcza po zakończeniu liczenia głosów ze wszystkich obwodowych komisji.

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak poinformował, że oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich 2025 mogą zostać ogłoszone w poniedziałek po południu. Zastrzegł jednak, że możliwe są opóźnienia. – Mam nadzieję, że uda się to zrobić jutro we wczesnych godzinach popołudniowych, jak w pierwszej turze. Ale przy wyższej frekwencji i większej liczbie głosujących wszystko może się wydłużyć – powiedział Marciniak.

Zwrócił także uwagę na zmęczenie członków komisji wyborczych i trudne warunki pracy związane z wysoką temperaturą. – Tu nie ma miejsca na pośpiech. Wyniki muszą być rzetelne, poprawne i ostateczne – podkreślił.

Źródło: radiozet.pl





Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
exit poll wyniki tvrepublika prezydent
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B