Szef MSWiA podał nazwiska kandydatów na przewodniczącego Krajowego Biura Wyborczego

2018-02-19 21:24:02 (ost. akt: 2018-02-19 21:32:49)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Joachim Brudziński, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawił Wojciechowi Hermelińskiemu, przewodniczącemu Państwowej Komisji Wyborczej, troje kandydatów na stanowisko Szefa Krajowego Biura Wyborczego.


Wśród kandydatów zaproponowanych przez szefa MSWiA znaleźli się:

- Magdalena Pietrzak – urzędnik, wieloletnia sekretarz Powiatu Łowickiego, miasta Zduńska Wola i gminy Skierniewice;

- Mirosław Sanek – obecnie zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, wcześniej Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji Narodowej;

- Paweł Szrot – urzędnik, obecnie wiceszef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w przeszłości legislator Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Jak informuje rzecznik MSWiA, "kandydaci nie są członkami żadnej partii politycznej. Każdy z nich posiada wykształcenie prawnicze. Wskazane osoby posiadają doświadczenie zawodowe predestynujące do objęcia funkcji zaufania publicznego i dają rękojmię rzetelnego oraz bezstronnego organizowania procesu wyborczego".

Z komunikatu przesłanego przez wydział prasowy ministerstwa wynika, że kandydaci dokonali już niezbędnych formalności: przedstawili zaświadczenie o niekaralności, złożyli oświadczenia o wyrażeniu zgody na kandydowanie oraz o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych. Wszyscy troje uzyskali też pozytywne opinie Szefa Kancelarii Sejmu, Szefa Kancelarii Senatu i Szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Zgodnie z procedurą PKW wybiera Szefa KBW spośród kandydatów przedstawionych przez szefa MSWiA.

Jednocześnie przedstawiciele MSWiA poinformowali, że do czasu decyzji w sprawie wyboru Szefa Krajowego Biura Wyborczego przez Państwową Komisję Wyborczą, ministerstwo nie będzie udzielało komentarzy w tej kwestii.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB