WM.pl
17 maja 2025, Sobota
imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
  • 9°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Brytyjczycy obserwowali ruchy Rosji w pobliżu swoich granic

2024-09-13 11:33:00(ost. akt: 2024-09-13 11:36:11)

Autor zdjęcia: gov.uk

Brytyjska armia śledziła w ostatnich dniach działania rosyjskich okrętów i samolotów w pobliżu Wielkiej Brytanii. Marynarze Royal Navy obserwowali jednostki przepływające przez kanał La Manche i Morze Północne, a piloci RAF przechwycili samoloty TU-142 w pobliżu brytyjskiej przestrzeni powietrznej. O tych działaniach poinformowało Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii.

Warto przeczytać

  • W Jezioraku utopił się 57-letni mężczyzna z Mazowsza
  • [WIDEO] mgr Juliusz Dumara: — Bardzo ważna jest rozmowa
  • Stefania Drawnel z Kętrzyna świętuje setne urodziny
W informacji przekazanej przez resort obrony podano, że brytyjskie okręty przez ostatni tydzień towarzyszyły czterem rosyjskim jednostkom, które przepływały w pobliżu Wysp Brytyjskich. Jak podano, operacja ta była prowadzona "ramię w ramię" z sojusznikami NATO, bo zanim okręty z Rosji zbliżyły się do brytyjskich wód terytorialnych ich trasę śledził kanadyjski HMCS "Shawinigan", a po zakończeniu misji przez marynarkę Wielkiej Brytanii, dalszą obserwację przejęła francuska fregata FS "Auvergne".

Brytyjczycy poinformowali także, że w środę 11 września 2024 roku poderwane zostały trzy samoloty, które przechwyciły Tu-142 w pobliżu przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii. Ta akcja była także efektem współpracy z dowództwem NATO, a jej celem było monitorowanie rosyjskich samolotów podczas przelotu przez międzynarodową przestrzeń powietrzną. Jak podano, w żadnym momencie rosyjskie samoloty nie wleciały w suwerenną przestrzeń powietrzną Wielkiej Brytanii.

red./gov.uk



Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
okręty samoloty resort obrony
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B